Neler yeni

Metin2 Pvp Server Kurmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Ay-yıldız

Metin2 sitelerine özel SEO paketleri
Moderatör
Web sitesi
seorehberi.org
Metin2 server kurmak için yapmanız gerekenler ve izlemeniz gereken yol olduğunu unutmamanız gerekiyor. Öncelikli olarak bir server ismi bulmanız gerekiyor. Ancak şun dikkat edin bulduğunuz server isminin daha önce kullanılmamış olması gerekiyor. Bu da üzerinde biraz düşünmeyi gerektirecektir. Diyelim ki bir isim buldunuz internette aratın zaten isim alınmışsa siz açamazsınız ve sizinkiyle çakışır. Diyelim ki server adını kolayca buldunuz artık tavsiye edilen ve güvenebileceğiniz bir bilişim bulmanız gerekiyor. Günümüzde insanların bu tür isteklerini kendi menfaatlerine kullanmak isteyen çok sayıda kişi olduğunu biliyoruz. Bunun için bu konuda seçici olmanızı da ben tavsiye ediyorum. Firmanızı seçerken beğendiğiniz firmaları bir araya getirip araştırmanızı da tavsiye ediyorum.

Server Files Türünü Seçmek

Server files türünü seçebilmekte önemli. nasıl bir files açacağınızı seçmek önemli çünkü daha sonrasında server filesi değiştirirseniz oyuncularda durmayacaktır. Bu da istenilen bir şey değildir. Eğer filesi kolay yapacaksanız o zaman sürekli reklam vermeniz gerekebilir. Kolay yapmanız daha mantıklı gibi geliyor çünkü oyuncular genelde zor için emek harcamayı sevmiyorlar. Server içerisinde turnuvalar düzenlemenizi tavsiye ediyorum çünkü sıkılan oyuncularda çabuk terk ediyor.

Metin2 Server Kurmadan Önce Yapmanız Gerekenler.jpg

Oyuncu toplaması

Burası işin en zahmetli bölümü çünkü oyuncular olmadan asla olmuyor. Reklamların gücünü kullanarak oyuncu toplamanız gerekiyor. Bunun içinde Facebook sayfalarını kullanabilirsiniz. Orada çıkacağınız reklamlarla oyuncuları toplamaya başlayabilirsiniz.

Bir sonraki yazımızda da size metin2 kurduktan sonra neler yapmalısınız onu anlatmaya çalışacağım.