Neler yeni

Metin2 Oynamış Kişilerin Asla Unutamayacağı 6 Şey

ÖnceVatan

Moderatör
Moderatör
Katılım
17 Eyl 2019
Mesajlar
27
Beğeniler
1
#1
Pvp Serverler içerisinde kimi karakter, konumlar ve silahlar, oyun içerisinde adeta efsaneleşmiş durumdadır ve Metin2 oyuncuları tarafından kolay kolay unutulmayacaktır. Bu yazımızda, bu efsanelere bir göz atmak istedik.

Yaşlı Kadın
Metin2 oyunlarında sürekli ihtiyacımız olmasa da, beceri sıfırlama konusunda oyuncuları oldukça yormayı başaran yaşlı kadın oyunun efsaneleri arasındadır.
yasli-kadin.png

Saç Stilleri
Saç stilleri özellikle geçmiş dönemde, oyun içerisinde farklı bir prestij sahibi olmayı ifade eder nitelikteydi. Aslında geçmişte bu saç stilleri, oyun içerisinde para sahibi olunduğunun da ifade edilmesidir.

Dolunay Kılıcı
Hafızalarda yer edinen ve oyun içerisinde “dolu” diye anılan bu kılıç, oyuncuların baş belası itemlerden biridir aslında. Karakter kılıcından uzak olsa da, Pvp server sunucularında oyun oynayanların hafızasında yer edecek silahlar arasındadır. Ki oyun yorumcuları Dolunay kılıcına en az bir kere sahip olmayan kişilerin, tam olarak metin2 oyuncusu olmadığını söylemektedir.

Demirci
Oyun içerisindeki NPC karakterlerinden olan demirci, bazen oyuncuların rahatlamasını sağlasa da genel de stres kaynağı olan ve sinirlendiren bir Metin2 karakteri olarak öne çıkmıştır. Oyuncuların önemli kısmı aslı olmayan taktiklerle Demirci üzerinden item yükseltmeye çalışmış olsa da, bu çabalar tamamen heba olmuştur.

demirci.png
Edilee
Hiç şüphesiz ki Metin2 oyunlarında en fazla hafızalara kazınan karakter olma özelliğini taşımaktadır. Bu karakterden çok daha güçlüleri günümüze kadar gelen süreç içerisinde çıkmış olmasına rağmen, Edilee her zaman hafızalardaki yerini korumayı başarmıştır.

Maymun Zindanı
Metin2 oyunları içerisinde at alarak at sahibi olmak isteyenler, mutlaka Maymun cehennemine uğramıştır. Oyun içerisinde aranan birçok şeyin bulunduğu bu mekan, tasarımsal anlamda oyun içerisindeki en farklı mekanlardan birisi olması hasebiyle geçmişte Metin2 oynayanların hafızalarında kalan bir yerdir.