Neler yeni

Huawei Mate 20 Pro Telefon İncelemesi

admin

Yönetici
Yönetici
Admin
16 Ekim'de tanıtımı gerçekleşen Huawei Mate 20 Pro satışa çıktı bende sizler için bir kaç noktasına değinmek istedim.

huavemi mate 10.jpg

Dış görünüşü bana göre on numara olmuş. Mate 10 'a göre ekranı daha büyük olan bu versiyonda en büyük değişiklik belki de kamera sisteminde oldu.

Arka da bir kutu gibi çevrelenen flaş ışığıyla beraber 3 tane kamera yerleşim olarak çok güzel gözükmese de özellikleri megapiksel değerlerinden de anlaşılacağı gibi ateş ediyor diyebiliriz. 40 megapiksel , 20 megapiksel ve 8 megapiksel olan bu kameraların hepsi özel lenslere sahip. Bu sayede Huawei Mate 20 Pro, zaman/mekan/koşul farketmeksizin kullanıcısına istediği fotoğrafı çekme şansı tanıyor.

Yeni ekran tasarımıyla beraber kalkan home tuşunun yerine parmak izi sensörü getiren Mate 20 pronun meziyetleri bunlarla sınırlı değil. Şu anda 40 Watt ile dünyanın en hızlı şarj teknolojisi olarak gösteriliyor. Huawei üreticileri şarj olayını bir tık öteye taşıyarak kablosuz cihazları Mate 20 sayesinde şarj etme özelliğini de eklemişler.
Elinizdeki kablosuz ürünü Mate 20 Pro 'nun arkasına alttaki resimdeki gibi dokundurmanız yeterli.4200 mAh bataryaya sahip Mate 20 Pro 'nun bu özelliği hep rakiplerine göz dağı olurken hemde onu bir powerbank gibi kullanmanıza imkan sağlıyor.
huavei şarkj.jpg

Türkiye'de 8000 TL 'ye yakın bir fiyata çıkan Huawei Mate 20 Pro bana göre 2018 'in son aylarında çıkmasına rağmen 2019 'un en iyi telefonu olacak. Piyasada nasıl bir etki yaratacak , herhangi bir sıkıntı yaşanacak mı bilinmez ama mevcut özellikleri ile eş değer iPhone serisine tercih edilebileceğini düşünüyorum.
Son olarakta teorik bilgi isteyen arkadaşlar için telefon özelliklerini paylaşıp konumu noktalayacağım. ForumMetin2 ailesi olarak sizinde fikirlerinizi merak ediyorum. Konu altında belirtirseniz çok sevinirim.

Sistem Bilgileri
  • İşletim sistemi: Android 9.0 (Pasta)
  • Boyutlar: 157,8 x 72,3 x 8,6 mm / 189 gr ağırlık
  • Ekran: 6.39-inç 1440 x 3120 piksel AMOLED ekran / %87.9 ekran-gövde oranı
  • İşlemci: HiSilicon Kirin 980 (7 nm) Sekiz Çekirdekli (2x2,6 GHz Cortex-A76 ve 2x1.92 GHz Cortex-A76 ve 4x1.8 GHz Cortex-A55)
  • Grafik işlemci: Mali-G76 MP10
  • RAM: 8GB
  • Depolama alanı: 256GB - Arttırılabilir hafıza (256 GB)
  • Arka Kamera: 40 MP, f / 1.8, 20 MP, f / 2.2, 8 MP, f / 2,4
  • Ön Kamera: 24 MP, f / 2.0
  • Batarya: 4.200 mAh
  • Diğer Özellikler: USB Type-C bağlantı, Hızlı şarj(40W), Ekran altı parmak izi okuyucu, Yüz tanıma, IP68 suya ve toza dayanıklı, Bluetooth 5.0, Kablosuz şarj

Tamindir.com 'un hazırladığı tanıtım videosunu da izlemenizi tavsiye ederim.

Son düzenleme: