Neler yeni

Metin2 PvP Serverler Tanıtımı

Metin2 Oyunlarını Ülkemizde Hızla Geniş Kitlelere Ulaştırdık

Metin2 hayatımıza Türkiye'de ilk 2007 yılında girdi aslında bu tarihe gelene kadar oyun çok badirelerden geçmiş ve bu badireleri atlatırkenmetin2 pvp serverlerin doğmasına sebep olmuş biraz acarsak konuyu metin adıyla 1998 yılında 2d olarak yayına Ymir Entertainment tarafından piyasaya sürülmüş ve başarı elde etmiş. Bu başarının ardından firma 2003 yılında metin2 3d olarak Kore, Japonya pazarına çıkmış ve büyük kitle tarafından karşılık bulunca oyun 2004 ve 2005 yıllarında 2 sefer Avrupa pazarına girmeye çalışmış fakat başarılı olamamıştır.

Editsiz Metin2 pvp Serverler

Arkasından alman oyun firması gameforge devreye girip oyunun Avrupa Telif haklarını ve satış anlaşmalarını 2006 yılında gerçekleştirmiş böylelikle 2007 yılında Türk oyuncusuyla tanışmış ve ülkemizde çok ilgi görmüş başarı kazanmış bir oyundur. İşte bu gidip gelmeler arasında dosyalar dışarıya sızmış ve bu sızmalar sonucu dünya genelinde değişik şekillerde müdahaleler görmesi bugünkü Metin2 pvp serverler gerçeğini karşımıza çıkarmıştır. Türkiye’de Almanya'da bu pazar inanılmaz büyümüş ve gerçek oyunu zor durumlara soktuğudur. Fakat bu gerçekliğin oluşmasında gameforge, Ymir Entertainment ve 2011 yılında tüm kontrol hisseleri webzen almış olup bu firmaların hataları bu piyasasının büyümesine çok yardımcı olduğu kesindir. Günümüzde artık Metin2 pvp serverler diye bir dünyanın ve piyasanın olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Ülkemizde çok başarılı metin2 pvp'ler kurulmaktadır. Ama bu piyasa daha ne kadar devam eder bu piyasadaki pvp server sahiplerine gibi hatalar yapıyor ya da gameforge bu duruma dünya genelinde ne kadar katlanır. Ellerinde bu pvp serverleri bitirecek kozlar var mı neden bu kozları oynamıyorlar gibi birçok kafanızda soru işaretleri olduğunu da biliyoruz. Bunları da ilerleyen zamanlarda kaleme almaya çalışacağız.

Metin2 Destek, tasarım ve Ücretsiz Paylaşım Hizmetleri

Peki, metin2 pvp serverler neyi doğru yaptı da bu piyasa bu kadar büyüdü bu milyon dolarlık firmalar neyi yanlış yaptı da kendi taklitleri ile yarışır duruma düşecek kadar aciz kaldı işte bunlar bence ayrı bir yazı dizisi olabilecek kadar önemli konular. Evet, Ülkemizde ilk olarak metin2 pvp serverler editli olarak hizmete girdi çok kolay ve her oyuncu hemen ücretini ödediği iteme dilediği efsunlarla sahip olabiliyordu. Ve Bu bir süre devam etti bunun adaletsiz olduğunu düşünen oyuncular piyasayı terk etmeye başlamışken pvp sahipleri bir hamle yaparak editsiz metin2 pvp serverler piyasasına giriş yaptı ve oyuncu kaybının önüne geçmiş oldular işte bu tarihten itibaren piyasa gerçekten tüm dünyada ivme kazandı.